сите категории

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Повеќето од нашите производи се одобрени од CE и FDA на САД, обезбедувајќи го вашиот висок и постојан квалитет.

Safecare Biotech (Hangzhou) Co., Ltd.

За нас

Safecare Biotech (Hangzhou) Co., Ltd.

Со седиште во идниот технолошки град Хангжу е иновативен и водечки производител на poct брзи тестови и анализатори повеќе од 10 години. Нашата компанија е специјализирана за истражување и развој, производство, продажба и сервис на poct брзи дијагностички реагенси вклучувајќи откривање на заразни болести, лекови.......

 • нашата визија
  нашата визија

  Да се ​​биде едно од водечките светски POCT претпријатија за здравствена заштита.

 • Нашата мисија
  Нашата мисија

  Да обезбеди одлични производи и услуги за лекување за глобалното здравје.

 • Нашата вредност
  Нашата вредност

  Прво да го цениме клиентот; да бидеме искрени и верни; да придонесуваме иницијативно;

Услуги и предности

10 години искуство во производство во IVD POCT, стабилни производи

Лесен за употреба, брз и прецизен резултат, не е потребна комплицирана опрема, само еден чекор

Професионален систем за услуги по продажбата

Видео Дозволете Знаеш повеќе За нас!
игра

Видео Дозволете да знаете повеќе за нас!

Посветени сме на обезбедување професионална услуга и сеопфатни, врвни понуди на производи кои ќе ви помогнат да изберете точни, брзи брзи тестови и да обезбедите бесплатни примероци за вашата евалуација.

 • 2MТестови / ден

  Капацитет за производство

 • 35000

  R & D и производствена база

 • 300

  Број на работници

 • 20

  Патенти

СЕРТИФИКАТ И ЧЕСТ

сертификати
сертификати
сертификати
сертификати
сертификати
сертификати
сертификати
сертификати

Новости за новости

What is an in vitro diagnostic product (IVD)?
2024-02-29
What is an in vitro diagnostic product (IVD)?

Definition: In vitro diagnostic products are those reagents, instruments, and systems intended for use in diagnosis of disease or other conditions, including a determination of the state of health, in order to cure, mitigate, treat, or prevent d...

Прочитај повеќе
Вести за безбедна грижа за коронавирус (COVID-19) Комплет за брз тест за антитела
2020-08-20
Вести за безбедна грижа за коронавирус (COVID-19) Комплет за брз тест за антитела

Откако Safecare го лансираше комплетот за брз тест за антитела Safecare Coronavirus (COVID-19) и Safecare Coronavirus (COVID-19) IgM/IgM Комбо комплетот за брз тест тест за антитела од 24,2020 февруари 20 година, тестовите се испратени во повеќе од XNUMX земји, вклучително и САД, Шпанија, Италија...

Прочитај повеќе
Safecare присуствуваше во Medlab 2020 година
2020-02-07
Safecare присуствуваше во Medlab 2020 година

MEDLAB е најголемата медицинска лабораториска изложба во регионот на Блискиот Исток. Safecare ги изложи најновите нови производи на саемот во текот на 03 февруари 2020 - 06.2020 февруари XNUMX година

Прочитај повеќе
Safecare учествуваше на AACC 2019 година
2019-11-01
Safecare учествуваше на AACC 2019 година

AACC е глобална научна и медицинска професионална организација посветена на клиничката лабораториска наука и нејзината примена во здравството. Safecare ги претстави нашите нови производи на рачен уред за тестирање на лекови за плунка и читач за чаши за тестирање урина.

Прочитај повеќе
Safecare учествуваше на Africa Health 2018
2018-06-01
Safecare учествуваше на Africa Health 2018

Африка Здравје е најголемата изложба за здравствена заштита на континентот и е водечка платформа за индустријата да се сретне, учи и прави бизнис.

Прочитај повеќе
Safecare присуствува во Медика 2018 година
2018-11-16
Safecare присуствува во Медика 2018 година

Xingtao занаетчии повеќе од 10 години искуство во производство на цртање дијаманти, е збирно производство, пакување, дизајн и интеграција на изворната фабрика, по десет години развој, фабриката за занаетчиство има работилница од 12000 квадратни метри...

Прочитај повеќе
Испрати порака

Ако имате какви било прашања, можете да ги оставите вашите информации за контакт

Жешки категории