сите категории

Комплет за тестирање FIA антиген за COVID-19 и POCT анализатор


големина280 240 * * 130mm
Екран7"LCD екран на допир
поврзувањеRS232&USB&COM
ПечатачBuilt-in thermal printer
Меморија50000 резултати од тестот


Испраќам барање
Опис

COVID-19 Antigen FIA Test is for the rapid,qualitative detection of the nucleocapsid protein antigen from SARS-COV-2 in human nasal swab or nasopharyngeal swab specimen.

ПринципотФлуоресцентна имунохроматографија
Примерокnasal swab/nasopharyngeal swab
ФорматКасета
СертификатCE
Време на читање15минути
Спакувам1T/кутија,5Т/кутија
Температура на чување4-30 ° C
Рок на траење24 Месеци


Прашања и одговори на клиенти
    Не одговараше на ниту едно прашање!

Пребарување

Жешки категории